7 godzin temu ·Translate

Przemysław Zymek
udostępnił link w grupie Budzimy Polaków
.

Szanowni, Chiny i Singapur nie są wcale wyjątkami, jeżeli chodzi o spadek śmiertelności z powodu świrusa. Zadałem sobie trochę trudu i przestudiowałem aktualne statystyki. Pomijam niewielkie wysepki o populacji poniżej 100 000. Bo jest kilka takich, turystycznie atrakcyjnych, gdzie nikt nie słyszał o świrusie.
Barbados – populacja 287 000 osób. Na świrusa zachorowało 266 osób. Z czego zmarło 7. Wszystkie przypadki zgonów miały miejsce w marcu i kwietniu 2020. Od 29.04.2020 nikt więcej nie zmarł z powodu świrusa.
Bhutan – malutkie azjatyckie państwo z populacją 771 000 ludności, położone między Indiami a Chinami. Jak do tej pory na świrusa zachorowało 389 osób. Brak ofiar śmiertelnych.
Brunei – kolejne niewielkie azjatyckie państwo, położone na północy wyspy Borneo, populacja 437 500 mieszkańców. Łącznie odnotowano 150 zachorowań z czego zmarły 3 osoby, ostatnia w czerwcu. Co ciekawe kraj dzieli wyspę z Malezją, a tam trup ściele się gęsto.
Burundi – populacja 11 890 000. łącznie od początku tego cyrku zachorowało 677 osób z czego zmarła 1, w połowie kwietnia. Jak na prawie 12 milionów przyznacie, że nieźle.
Kambodża – populacja 16 719 000. Zachorowało 307 osób. Brak ofiar śmiertelnych.
Komory – populacja 870 000. Zachorowało 610 osób z czego zmarło 7, ostatnia w czerwcu.
Kongo – populacja 5 518 000. Wybitnie ciekawy kraj, jeżeli chodzi o analizę świrusowych danych. Z 8 na 9 września zmartwychwstało 31 osób zmarłych na świrusa. Tak przynajmniej wynika z wykresów. A ja głupi myślałem, że śmierć jest procesem nieodwracalnym. Przy świrusie wszystko jest możliwe. Ale Kongo zasługuje na oddzielny opis.
Erytrea – populacja 3 546 000. Ześwirusowało 566 osób. Brak ofiar śmiertelnych.
Fidżi – populacja 896 500. Zachorowało 38 osób zmarły 2, ostatnia z nich w sierpniu.
I na koniec tej części dwie wyspy, które różni wszystko, klimat gęstość zaludnienia, obszar, itp. Łączy je jedno brak śmiertelnych ofiar świrusa.
Grenlandia – populacja 56 770. Wszystkich zarażonych świrusem od początku ściemy było 18 osób. Wszystkie wyzdrowiały. W związku z czym zgonów brak.
Grenada – populacja 112 500. Wszystkich zarażonych 41 osób. Brak ofiar śmiertelnych.
Chciałem nadmienić, że analizując statystyki znalazłem również kwiatki w drugą stronę. Czyli kraje w których było niewiele zachorowań od kilku dni – tygodni wykazują dramatyczny wzrost śmiertelności. Już pobieżna analiza danych, bo poświęciłem ledwie kilka godzin, nie pozostawia żadnych, ale to absolutnie żadnych złudzeń, że mamy do czynienia z dętą plandemią. A reszta to pieniądze, które idą w ślad za tym i decyzje polityczne. Pisząc wprost, nie tylko Łukaszenka odmówił przyjęcia łapówki. Przywódcy zwłaszcza wyspiarskich krajów – od lat atrakcji turystycznych uznali, że zamykając się na turystykę, zagłodzą swoje społeczeństwa.
Szkoda, że polskojęzyczni włodarze nie mieli takich dylematów.
Nic nie trwa wiecznie, tym bardziej władza. Kiedyś Was rozliczymy.
Dla porządku wszystkie dane pochodzą ze strony https://www.worldometers.info/
Tekst pisałem na podstawie danych dostępnych w dniu 27.11. 2020, ostatnia aktualizacja o godz. 220.
CDN.

 
www.worldometers.info

Worldometer - real time world statistics

Live world statistics on population, government and economics, society and media, environment, food, water, energy and health. Interesting statistics with world population clock, forest loss this year, carbon dioxide co2 emission, world hunger data,
Standard
Kwadro