Co czytać w drodze do rzeźni ?


„Dziel ich i polaryzuj, niszcz ich solidarność, a podążą za twoim przywództwem” „Jeśli sprawisz, że ludzie uwierzą w zagrożenie ze strony wroga, wykonają twoje rozkazy”

.

Utrzymuj ich w ciągłym stanie niepewności. Świadomy umysł reaguje na to „przechodząc do trybu offline”, gdy szuka właściwej odpowiedzi na coś, na co nie ma precedensu. Wtedy manipulatorowi znacznie łatwiej jest uzyskać dostęp do nieświadomego umysłu i zmienić systemy przekonań.

W menu na dziś danie… do czytania. Krótkie omówienie książki autorstwa Roberta Cialdini ‘Influence, The Psychology of Persuasion’. Jednak nie jest to recenzja po latach, ale przypomnienie tej pozycji w dzisiejszym kontekście. Czy trafne? Samemu możemy oceni

Całość w linku www.ekspedyt.org/2021/02/11/w-drodze-do-rzezni-czyli-co-czytac/

Fragmenty:

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak stado owiec jest kierowane do ich „rzeźni”?

Hipnoterapeuci od lat wskazują na krzykliwą hipnozę i techniki programowania neurolingwistycznego (NLP) stosowane przez rząd i kontrolowane przez państwo media. NLP to podejście psychologiczne, które obejmuje analizę strategii używanych przez osoby odnoszące sukces i stosowanie ich do osiągnięcia osobistego celu. Łączy myśli, język i wzorce zachowań zdobyte dzięki doświadczeniu, z określonymi wynikami.

Frakcjonowanie:

Sprawiasz, że robią coś nie raz, ale ciągle, za każdym razem zwiększając poziom intensywności. Zwykle robisz to 3 razy. (Przy pierwszym lockdownie powiedziałem – uważaj, będzie drugi i trzeci). Zwiększa to podporządkowanie się – znacznie bardziej prawdopodobne jest, że zmusisz ich do zrobienia, tego co zamierzasz.

Zestaw „Tak”:

Niech powiedzą „Tak” z początku na coś małego (zaledwie dwa tygodnie na „spłaszczenie krzywej”), a następnie stopniowo zwiększaj (miesiące lockdownu, odwołane Świąt Bożego Narodzenia, społeczne / ekonomiczne wymuszanie szczepień). W ten sposób są bardziej skłonni do zgadzania się. (Nie byłoby zamieszek, gdyby powiedzieli w marcu, że lockdowny będą trwać do Bożego Narodzenia).

Dezorientacja:

Utrzymuj ich w ciągłym stanie niepewności. Świadomy umysł reaguje na to „przechodząc do trybu offline”, gdy szuka właściwej odpowiedzi na coś, na co nie ma precedensu. Wtedy manipulatorowi znacznie łatwiej jest uzyskać dostęp do nieświadomego umysłu i zmienić systemy przekonań. Na przykład zasady lockdownu zmieniają się praktycznie z dnia na dzień. Żyjemy w świecie, w którym nigdy wcześniej nie żyliśmy, wszyscy się potykają, nie mając pojęcia, jak się zachować. Nie mamy już energii, by walczyć z naszymi ciemiężcami.

Powtarzanie:

Powtarzaj w kółko te same informacje (samemu sprawdź w dowolnej gazecie / wiadomościach telewizyjnych, aby to potwierdzić!)

Iluzja wyboru

Spraw, by uwierzyli, że mają kontrolę, dając im dwie możliwości, które prowadzą do tego samego wyniku. Na przykład: „Chcesz Pfizer czy Oxford?” lub „Możesz wybrać, czy chcesz być dobry, czy zły. Zły = więcej lockdownu. Dobry = większy lockdown.”

„Dowód społeczny”

„Spójrz, wszystkie te wielkie gwiazdy to wspierają!”

“Niedostatek”

„Będziesz musiał poczekać na swoją kolej na szczepionkę… może nam się kończyć”

I o wiele więcej… Wszystkie klasyczne techniki kontroli psychologicznej. Gdy to zobaczysz, już nie da się tego ‘od-zobaczyć’.

Całość w linku www.ekspedyt.org/2021/02/11/w-drodze-do-rzezni-czyli-co-czytac/

Przeczytaj również tekst tego samego autora 

Szczepienia c19 – scenariusz z horroru

oraz

Dlaczego powinniśmy sobie darować…

Wyobraź sobie, że szczepionka Covid faktycznie przyczyniła się do rozprzestrzeniania się infekcji, zamiast ją zatrzymać. Czy możesz sobie wyobrazić, jaka to byłaby katastrofa? Niestety, ale widać oznaki, że właśnie tak dzieje się w krajach, które wdrożyły najbardziej agresywne programy szczepień.

32 Wejść/a

Komentarze


Standard
Kwadro