FCA wydaje inwestorom ostrzeżenie o kryptowalutach Starka


Brytyjski City Watchdog, Financial Conduct Authority (FCA), wydał surowe ostrzeżenie dla konsumentów, że ryzykują utratę całej gotówki przechowywanej w kryptowalutach lub inwestycjach związanych z kryptowalutami.

W ciągu ostatniego roku kryptowaluty nadal pobudzały wyob

.

FCA dodała, że ​​ma wiele obaw dotyczących inwestycji o wysokim zwrocie opartych na kryptowalutach. Obejmują one ochronę konsumentów, zmienność cen, złożoność produktów, opłaty, a także sposób promowania takich produktów.

Kryptowaluty są notorycznie niestabilne. Wiodąca kryptowaluta, Bitcoin, odnotowała w ostatnich dniach spadek ceny o mniej więcej na piątym poziomie z ponad 40 000 USD do około 35 000 USD. Nastąpiło to po gwiezdnych zwrotach, jakie cieszył się w 2020 roku. W marcu jego cena wynosiła około 5000 USD.

Niedawno weszły w życie nowe przepisy, które wymagają od firm kryptowalutowych przestrzegania przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. Wszystkie firmy kryptowalutowe w Wielkiej Brytanii muszą być zarejestrowane w FCA. Działalność bez rejestracji jest przestępstwem.

„Konsumenci powinni być ostrożni, jeśli kontaktują się z nimi nieoczekiwanie, naciskają na inwestycje lub obiecują zwroty, które brzmią zbyt dobrze, aby mogły być prawdziwe” - powiedział FCA.

 

 

18 Wejść/a

Komentarze


Standard
Kwadro